Radnice v ziměObřadní síň radniceHradskoNáměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

© 2025 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Návštěva ve středověku


Na druhé Výtvarné prVýtvarná prázdninová škola 2012ázdninové škole ve Mšeně se děti nenudily

Základní umělecká škola Mšeno pomocí Stroje času dostala na přelomu letošního července a srpna 40 nejlepších žáků ZUŠ Mšeno do středověku – doby hradů a rytířů. Žáci se spolu se svými učiteli ocitli v roce 852 a to v den, kdy měl svátek Bořivoj (30. 7.), jeden z prvních Přemyslovců, a začali vytvářet portrétní galerii Přemyslovců, Lucemburků a Jagellonců.

Za každý den při závěrečném hodnocení byli žáci odměněni kameny rozličných vlastností a schopností, které si ukládali do vytvořených měšců. Všichni pracovali s nejvyšším nasazením ve třech ateliérech pod vedením sedmi pedagogů: Moniky Chmelařové, Štěpánky Hlavaté, Hany Menclové, Zuzany Hokešové, Jany Blažkové, Aleny Vašíčkové a studentky Petry Maronczakové.
Výtvarná prázdninová škola 2012
Inspirací pro tvorbu žáků byl výlet na hrad Kokořín s poutavým výkladem a pověstmi o hradních strašidlech. Tento pohádkový klenot Kokořínska je často vyhledáván filmaři od nás i ze zahraničí. Během následujících dní v tvůrčí atmosféře vznikly heraldické erby, koruny králů a královen, středověká móda, šperkovnice a relikviáře, poháry, číše a talíře připravené pro slavnostní tabuli ve sklepení zámku Lobeč, kde na žáky čekalo překvapení v podobě středověké hostiny, kterou velkolepě připravila Ing. Zuzana Pavlíková – Šimonková. Přespání v komnatách samotného zámku bylo také pro všechny neopakovatelným zážitkem.
Výtvarná prázdninová škola 2012
Ve čtvrtek 2. srpna jedna tvůrčí skupina vytvářela společné práce s klienty Domova seniorů Mšeno (DsM) na téma Stroj času. Čas strávený při společné tvorbě se stal pouze relativní veličinou a díky této zkušenosti poslední den vznikly v jednotlivých ateliérech rozličné stroje času, pomocí kterých jsme se všichni mohli vrátit zpět do současnosti. Na závěr II. Výtvarné prázdninové školy obdržel každý ze zúčastněných pamětní list s pečetí slavnostně předaný od samotné Bílé paní z hradu Kokořín.

Za spolupráci, pomoc a podporu na realizaci a úspěšném průběhu II. Výtvarné prázdninové školy mnohokrát děkujeme rodičům, Mgr. et Bc. Blance Dvorščíkové, MBA (ředitelce DSM), pracovnicím Domova seniorů Mšeno a Ing. Zuzaně Pavlíkové – Šimonkové.

Mgr. Čeněk Hlavatý, ředitel ZUŠ Mšeno